"Marijini obroci"

Autor: Marica Kašćelan, 25. 12. 2012.

Tijekom protekla tri tjedna, Vijeće učenika Doma organiziralo je gledanje dokumentarnog filma „Child 31“  u svim odgojnim grupama i odlučilo biti dio ljubavi i dobrote koja će nahraniti gladnu djecu.

Antonija Rašeta

Ovaj potresan dokumentarac govori o velikom projektu pod nazivom “Mary’s Meals”. Dok se gladna djeca bore da idu u školu samo da bi dobili hranu, mi je ovdje odbacujemo jer je ne znamo cijeniti.
Globalni pokret Marijinih obroka započeo je 2002. godine s projektom prehrane za 200 djece u Malaviju. Danas Marijini obroci svakodnevno hrane preko 700 000 djece u 16 različitih zemalja diljem Afrike, Azije, Europe, Južne Amerike i Kariba. U Hrvatskoj danas postoji podružnica u Zagrebu koja također prikuplja potrebna sredstva za djecu.
Vijeće učenika učeničkog doma nakon što je pogledalo film odlučilo je da novac, prikupljen u protekle 3 godine od prodaje plastične ambalaže i dobrovoljno prikupljena novčana sredstva učenika Doma, uplati na žiro račun „Marijinih obroka “ podružnici u Zagrebu. Ukupan iznos koji je uplaćen je  615,50 kuna.
Dokumentarni film „Child 31“ ostavio je duboki dojam na sve učenike te ih je potaknuo da razmišljaju i suosjećaju sa svojim vršnjacima koji se nalaze u drugim siromašnim zemljama i da drugačije razmišljaju o hrani koju  bacaju.

Antonija Rašeta