Dragi razrednici/e,
u prilogu vam šaljem Prijedlog tema za satove RO koje su dijelom sadržane i u novom Prijedlogu kurikuluma zdravstvenog odgoja koji se počinje provoditi ove školske godine integriran u sadržaje nekih predmeta kao i satova RO. Uz te teme imam i neke materijale pa vam šaljem nekoliko radionica za temu nasilja i prezentaciju Obiteljskog centra o nasilju u obitelji. Za obradu ostalih tema postoje brošure Poliklinike za zaštitu djece i mladih, kao i još neki materijali sa skupova i radionica, leci i brošure o sredstvima ovisnosti i slično. Sve je dostupno u košarici za razrednike u pedagoškoj službi. Šaljem vam i link sa stranice Agencije za strukovno obrazovanje koja je nedavno objavila priručnik Upravljanje razredom, a koristan je posebno novim razrednicima.
Za neke teme surađujte i s kolegama koji se bave određenim područjem (tjelesni, etika, politika, medicina..), a potaknite i učenike na obradu nekih tema.

Pedagoginja: Tatjana Papst