> Zavod  > SŠB LAB
SŠB LAB

Srednja škola Bedekovčina, Zavod za graditeljstvo i građevne materijale, Laboratorij za ispitivanje građevnih materijala akreditirani je ispitni laboratorij prema  normi HRN EN ISO/IEC 17025 od strane Hrvatske akreditacijske agencije u području opisanom u prilogu potvrde o akreditaciji broj 1034.

SŠB LAB provodi ispitivanja sljedećih građevnih proizvoda:

1. KROVNI POKROVI: crjepovi od gline, betonski crijep
  2. BETON: svježi i očvrsli beton
  3. ZIDNI ELEMENTI: opečni i betonski zidni elementi
  4. POMOĆNI DIJELOVI ZIĐA: predgotovljeni nadvoji
  5. PREDGOTOVLJENI STROPNI SUSTAVI: nosači i glineni blokovi
  6. PREDGOTOVLJENI BETONSKI PROIZVODI: stropni nosači, stropna ispuna, betonski rubnjaci, betonske ploče i betonski blokovi za popločivanje
  7. NEVEZANE MJEŠAVINE: dinamički deformacijski modul
  8. PODLOGE ZA IZGRADNJU PROMETNICA: modul stišljivosti metodom kružne ploče.

Prema Zakonu o građevnim proizvodima (NN 76/13., 30/14., 130/17, 39/19, 118/20.), Pravilniku o ocjenjivanju sukladnosti, ispravama o sukladnosti i označavanju građevnih proizvoda, te odgovarajućim tehničkim propisima i normama proizvođač mora provesti postupke ocjene sukladnosti za građevne proizvode. U sustavu ocjene sukladnosti određene skupine radnji provodi proizvođač, a određene skupine radnji provodi ovlaštena osoba.

SŠB LAB Srednje škole Bedekovčina ovlaštena je osoba Ministarstva nadležnog za graditeljstvo (br. ovlaštenja 02/05) koja provodi ocjenjivanje svojstava građevnih proizvoda za sustav ocjenjivanja sukladnosti 3 za nadvoje (u zidovima i pregradama).

SŠB LAB može provoditi radnje za proizvođača: početno ispitivanje tipa građevnog proizvoda, ispitivanje uzoraka iz proizvodnje prema utvrđenom planu ispitivanja, kao i radnje ispitivanja građevnih proizvoda prilikom ugradnje na gradilištu prema planu građenja i tehničkoj dokumentaciji.

Sve informacije i objašnjenja vezana uz ispitivanja dostupna su putem telefona, e-maila labos.bedex@gmail.com ili u razgovoru s osobom za kontakt.