Škola djeluje u dvije osnovne pedagoške cjeline:

• UČENIČKI DOM je mješovitog kapaciteta do 205 učenika gdje učenici imaju osiguran kompletan smještaj i prehranu, mogućnosti učenja i bavljenja slobodnim aktivnostima. Dom je otvoren i za učenike koji polaze nastavu u drugim srednjim školama.

• NASTAVNA DJELATNOST se odvija kroz tri učilišta:

GRADITELJSKO UČILIŠTE

POLJOPRIVREDNO UČILIŠTE

MEDICINSKO UČILIŠTE

U sklopu Srednje škole Bedekovčina danas se nalazi nekoliko poligona za praktičnu nastavu građevinskih programa, plastenici i poljoprivredno dobro, proširen Učenički dom, kao i suvremen Laboratorij za ispitivanje materijala.

Sve učionice naše škole opremljene su suvremenom informatičkom opremom koja dozvoljava novu, multimedijalnu razinu nastave, u sklopu koje treba i pribrojiti i vozni park građevinskih strojeva koji pomažu učenicima u sklopu njihove praktične nastave.Nastava tjelesne i zdravstvene kulture odvija se u modernoj sportskoj dvorani.

U sklopu škole djeluje i višestruko nagrađivana Učenička zadruga pod imenom ''Zvirek'', koja se bavi organizacijom projekata baziranih na tradicijskom blagu Sjeverozapadne Hrvatske.