Građevinsko učilište
Školuje učenike za danas potrebna zanimanja u graditeljskom sektoru.

U trogodišnjim obrazovanju za zanimanje:
  • zidar
  • tesar
  • klesar
  • soboslikar-ličilac
  • pismoslikar
  • instalater grijanja i klimatizacije
  • mehaničar građevinskih i rudarskih strojeva
  • rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima
  • proizvođač keramike
  • keramičar oblagač.

U četverogodišnjem obrazovanju za zanimanje:
  • građevinski tehničar
  • arhitektonski tehničar.

Učenici redovito postižu zapažene rezultate na državnim natjecanjima, kako iz četverogodišnjih tako i trogodišnjih zanimanja.

Pet učenika odradilo stručnu praksu u Njemačkoj

Autor: Daniela Usmiani, 20. 3. 2023.

Od 6. – 17.3. 2023. učenici SŠ Bedekovčina su u sklopu Erasmus + projekta „Work for future“ obavljali stručnu praksu u njemačkom gradu Frankfurtu na Majni. Stručna praksa koja se obavlja u inozemstvu dio je već uhodane prakse Srednje škole Bedekovčina zahvaljujući suradnji sa Hrvatskim gospodarskim savezom (KVWD, Frankfurt na Majni)

U sklopu projekta 50 učenika Srednje škole Bedekovčina dobiti će priliku unaprijediti svoja strukovna znanja i vještine, a dvoje nastavnika na job shadowingu proširiti svoje znanje i implementirati nove tehnologije u nastavi.

Na stručnoj praksi sudjelovali su budući monteri suhe gradnje, Dominik Šimag i Renato Cerčić te rukovatelji samohodnim građevinskim strojevima, Jurica Tušak, Nikola Leljak i Patrik Štefek, a u pratnji stručnog suradnika škole Tomislava Čekolja.

Svoje stručne vještine u poslu usavršavali su radeći u velikim njemačkim građevinskim tvrtkama. Monteri suhe gradnje bavili su se projektiranjem i montažom spuštenih stropova u budućoj stambenoj zgradi, dok su se rukovatelji samohodnim građevinskih strojeva usavršavali u području građevinskih iskopa te računalne dijagnostike koja im omogućuje praćenje rada stroja.

Obje grupe naučile su nove načine razvrstavanja i skladištenja građevinskog otpada. Jednako važno, razvijali su poslovnu odgovornost i samostalnost te komunikacijske vještine u radnom kolektivu. Neprocjenjivo životno iskustvo dobili su testirajući svoje sposobnosti snalaženja u novome gradu, kao i mogućnošću da upoznaju njemačku radnu etiku. U slobodno vrijeme bio im je organiziran i razgled kulturnih znamenitosti Frankfurta.

Svi učenici odlično su se snašli u novom radnom okruženju, a što potvrđuju i pozitivne povratne reakcije njihovih njemačkih poslodavaca. Posebice veseli činjenica da već u drugom razredu srednje škole učenici barataju sa stručnim znanjima koja im omogućavaju rad i u složenijim okruženjima. Svoja nadograđena znanja sigurno će obogatiti i njihove buduće poslove u Hrvatskoj.

nastavnik u pratnji: Tomislav Čekolj