Posjet štićenicima Lobor-grada

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 1. 2015.

Vrijedni učenici, profesorice i roditelji 3. Ma i 4. Ma svojim su požrtvovnim radom uljepšali i donijeli božićni duh  korisnicima Doma Lobor-grad.

Prosinac je vrijeme kada se posvuda osjeća božićni duh. Oko nas su okićeni izlozi, javni trgovi i ulice gradova i sela, trgovine prepune božićnih ukrasa i darova. Božić je blagdan koji se provodi i svetkuje u krugu najmilijih. U prosincu, najposebnijem od svih mjeseci u godini, sjetimo se svih kojima je potrebna pomoć – osamljenih, napuštenih, bolesnih, nemoćnih i pokušavamo im uljepšati nadolazeće blagdane.

Tijekom prosinca učenici su u sklopu nastave iz Etike u sestrinstvu i Profesionalne komunikacije u sestrinstvu i u svoje slobodno vrijeme  izradili  i napisali za svakog od 315 korisnika božićnu čestitku.

Učenici napisali čestitke, mame  ispekle kolače, učenici uvježbali svoj mali program i s velikim osmjehom 23. prosinca 2014. zajedno s profesoricama Martinom, Barbarom, Teom i Šteficom krenuli u Lobor-grad gdje ih je dočekalo 315 nasmijanih i sretni lica korisnika Doma Lobor-grad.

Radost i osmjeh na licima govorili su više od tisuću riječi. Uz pjesmu i ples učenici su proveli prijepodne s korisnicima i unijeli Božićni duh u svaku bolesničku sobu i kutak Doma.

Svi smo izuzetno ponosni i sretni što smo uljepšali blagdanske dane onima koje društvo često zaboravlja.

Na kraju, teško nam je odlučiti tko je bio sretniji: učenici koji su ispunjeni dobrim božićnim duhom sudjelovali u plemenitoj akciji  ili odrasli koja su se neizmjerno obradovali posjetu, čestitkama, kolačima i zajedničkom druženju uz pjesmu i ples. Rezultat je – neriješeno! Vidimo se dogodine na sljedećoj humanitarnoj akciji i zajedničkom druženju. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u akciji!

Galerija.

Tekst i slike: Štefica Sukreški