EU info kutak

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 3. 2014.

Srednja škola Bedekovčina uključila su u projekt ''28. zvjezdica'' koji provode PRONI Centar za socijalno podučavanje zajedno s partnerima INFOZONA iz Splita i ZAMISLI iz Zagreba.

Projekt je krenuo 1. siječnja 2013. godine u provedbu, u trajanju od 15 mjeseci. Aktivnosti će se provoditi na području Sjeverozapadne, Panonske i Jadranske Hrvatske, većinom u gradovima Zagreb, Osijek i Split.

Ciljana skupina su mladi od 16 do 24 godine, srednjoškolci, studenti i mladi s manje mogućnosti, posebice s otoka i područja od posebne državne skrbi, nezaposleni mladi i predstavnici mladih s invaliditetom, kao i šira javnost. Suradnik na projektu je Udruga gluhoslijepih osoba grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije.

Opći cilj projekta je podići razinu razumijevanja i prihvaćanja europskih vrijednosti i standarda među mladim ljudima i široj javnosti, kao i motivirati mlade na sudjelovanje, zainteresirati ih i razbiti predrasude o Europskoj uniji, kroz dizajniranje i provedbu kreativnih i interaktivnih metoda učenja, informiranja i promocije dobrobiti unutar EU.

Glavne aktivnosti projekta su:

1. “Masovna diskusija” 252 mladih u Osijeku, Zagrebu i Splitu, vršnjačke kreativne prezentacije rezultata diskusije u 60 srednjih škola Panonske, Sjeverozapadne i Jadranske Hrvatske, obrazovanje o utjecaju mas-medija i europskim temama
  2. Jumbo teasers i plakati “Prije i poslije”, nadogradnja i povezivanje  postojećih euro-info web stranica sa školskim stranicama,  produkcija i proizvodnja 44 radio emisije
  3. Audio-vizualni proizvod “28. zvjezdica”, te produkcija i podjela PR materijala

Školske winternetske stranice povezane su s EU info kutakom za mlade, kako bi mladi preko školske stranice što lakše mogli doći do informacija od njihovog interesa i koristi, a vezano uz teme EU koje su isključivo namijenjene mladima. Poveznica za EU info kutak nalazi se na glavnom izborniku.