Sufinanciranje troškova nabave udžbenika

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 8. 2013.

I ove godine Krapinsko-zagorska županija osigurava sredstva za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola.

Krapinsko – zagorska županija osigurat će sredstva za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola i u školskoj godini 2013./2014., sukladno Odluci o uvjetima i postupku ostvarivanja prava iz programa socijalne skrbi.

Prema navedenoj Odluci, pravo na jednokratnu novčanu pomoć za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola mogu ostvariti obitelji prema broju ukućana u kućanstvima i mjesečnom prihodu, prema uvjetima objavljenima na stranicama Županije

Također, djeca smrtno stradalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djeca HRVI iz domovinskog rata, ostvaruju pravo na besplatne udžbenike, pod uvjetom da ispunjavaju utvrđeni imovinski cenzus, a koji iznosi 1.995,60 kuna po članu obitelji. O ostvarivanju navedenog prava rješava Ured državne uprave u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Zahtjevi za ostvarivanje navedenog prava mogu se podići u svim osnovnim i srednjim školama na području naše županije, kao i svim  jedinicama lokalne samouprave, na mrežnoj stranici Krapinsko-zagorske županije te Upravnom odjelu za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade, na adresi Magistratska 1, Krapina, gdje se i popunjeni zahtjevi, uz potrebnu dokumentaciju predaju osobno, odnosno dostavljaju poštom, najkasnije do 30. rujna ove godine.
Za daljnje informacije, molimo obratiti se telefonom, na broj 329-078 ili elektronskom poštom na adresu: miljenka.muzar@kzz.hr.