Madeži i sunčanje – što trebamo znati

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 5. 2024.

Tijekom ove školske godine u školi se provodi projekt „Madeži i sunčanje – što trebamo znati“.

7. svibnja 2024. održana je u sklopu projekta tribina o madežima, sunčanju i raku kože. Na tribinu su, pored učenika i radnika škole, bili pozvani i članovi udruga s područja općine Bedekovčina. Gosti su bili dr. Biljana Georgievska Sukarovska iz Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana te dr. Ivan Lipovac iz Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije. Oni su s nama podijelili saznanja o ovoj temi, kao i savjete kako prevenirati pojavu kancerogenih stanja kože povezanih s madežima ili sunčanjem.

Učenici 4. Mb razreda pripremili su plakate o sunčanju, UV indeksu, dermatitisu solarisu, fotostarenju, malignom melanomu i drugim bolestima koje se mogu razviti kao posljedica nepravilnog i dugotrajnog izlaganja suncu.

Voditeljica projekta je Tajana Sedak Benčić, prof.