Svjetski dan voda

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 3. 2024.

Svjetski dana voda obilježava se svake godine 22. ožujka s ciljem usmjeravanja pažnje na ključnu ulogu i važnost vode za život na zemlji.

Tom prigodom edukativna predavanja učenicima 4. Ma razreda u sklopu predmeta Higijena - preventivna medicina održale su djelatnice Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko–zagorske županije.

Doktorica medicine Gordana Popijač-Cesar, spec. epidemiolog i Marina Petrić, mag. sanit. ing., održale su predavanje na temu Voda - izvor zdravlja i bolesti.

Učenici su aktivno sudjelovali u uzorkovanju i testiranju vode za ljudsku upotrebu i površinskih voda koje su im demonstrirale Brigita Slivonja, dipl. ing. prehrambene tehnologije, i Blaženka Tikvenjak, bacc. med. techn.

Učenike su tijekom predavanja i uzorkovanja pratile nastavnice Suzana Posavec i Štefica Sukreški.

Zahvaljujemo se djelatnicama Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije na zanimljivom i edukativnom druženju.

Suzana Posavec