Posjet Skloništu za nezbrinute životinje „Luč Zagorja“

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 2. 2024.

Petra Seničić i Pavao Hac, učenici 2. G razreda, posjetili su Sklonište za nezbrinute životinje „Luč Zagorja“.

Posjet je planiran u sklopu projektnih aktivnosti Projekta građanin, a tema je ovogodišnjeg projekta problem napuštanja pasa i njihovo udomljavanje.

Učenici 2. G razreda, uključeni u projekt, organizirali su u školi i akciju sakupljanja starih deka, ručnika i plahti te ih uručili skloništu. U skloništu ih je dočekala volonterka Silvija te voditeljica skloništa Mirjana Zajec te su im objasnile kako sklonište funkcionira, koji je postupak kod pronalaska napuštenog psa te kako izgleda postupak udomljavanja mačaka i pasa.

Janja Roginić, mentorica