6. 2. 2024. Dan sigurnijeg Interneta

Autor: Krasnodor Mikša, 6. 2. 2024.

Udruga Suradnici u učenju svake godine povodom Dana sigurnijeg Internet organziaira zanimljivu aktivnost, "Potragu za boljim i sigurnijim internetom", koja uključuje niz zanimljivih interaktivnih zadataka.

Pozivamo i naše učenike i posjetitelje stranice da se aktivno uključe, zabave i usput i nauče važne informacije kako bismo svi zajedno sigurnije koristili usluge Interneta.

Online potrage za boljim internetom OTVORENE su do 12. veljače 2024. (uključivši i 12. 2.).

Poveznice na Potrage nalaze se u nastavku

DJECA I MLADI

ODRASLI

Sve potrage su identične, više kopija je napravljeno kako bi se omogućilo istovremeno sudjelovanje većem broju rješavača.

Za sudjelovanje je potrebno računalo ili neki drugi uređaj s mrežnim preglednikom, pristupom Internetu, vrijeme te kompetencije:

• pretraživanja interneta
  • kritičkog promišljanja
  • čitanja s razumijevanjem
  • uočavanja bitnog
  • donošenja zaključaka na temelju informacija
  • točnosti
  • obaveznog razmišljanja prije nego li se klikne na neki od odgovora.

​Preuzeto sa stranice Suradnici u učenju.