Nagrađeni najuspješniji učenici škole

Autor: Krasnodor Mikša, 1. 7. 2023.

U protekla dva dana Krapinsko-zagorska županija nagradila je 10-oro učenik Srednje škole Bedekovčina za izvrsne rezultate i postignuća prikazanih tijekom školovanja ili državnih natjecanja.

Župan Željko Kolar dodijelio je nagrade najboljim učenicama i učenicima koji su sve razrede svog srednjoškolskog obrazovanja završili s prosjekom 5,0.

Učenici odlikaši nagrađeni su novčanim poklonom Krapinsko-zagorske županije u iznosu od 300 eura te pratećim simboličnim poklonom, a riječ je o Ani Valentić i Daliboru Vrdelji.

U petak, 30. lipnja 2023., održana je svečanost dodjele nagrada najuspješnijim učenicima osnovnih, srednjih i glazbenih škola, koji su na državnim natjecanjima u školskoj godini 2022./2023. osvojili prva, druga i treća mjesta.

Učenicima i njihovim mentorima nagrade su uručili župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, njegova zamjenica Jasna Petek i pročelnica županijskog upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu Mirjana Smičić Slovenec.

Iz Krapinsko-zagorske županije u ovoj je školskoj godini na državna natjecanja pozvano 238 učenika, među kojima 102 učenika srednjih škola i 136 učenika osnovnih škola, koji su postigli izuzetno hvalevrijedne rezultate. Učenike je za natjecanja pripremalo 36 mentora/mentorica i jedan korepetitor.

Župan Željko Kolar čestitao je svima na odličnom uspjehu. „Ova slika ovdje danas nikoga ne može ostaviti ravnodušnim. Gledam lica mentorica i mentora, ravnateljica i ravnatelja i smiješak od uha do uha. Onaj sjaj u očima koji govori koliko su ponosni na vas i kakav je to dokaz rada u našem obrazovnom sustavu“, rekao je župan Kolar te dodao da se unutar sustava, kao osnivač osnovnih i srednjih škola, Županija trudi dati maksimalan doprinos da škole imaju uvjete za kvalitetno obrazovanje.

Ukupno su zagorski učenici i učenice osvojili 14 prvih, tri druga i osam trećih mjesta, a većinu tih mjesta osvojili su učenici Srednje škole Bedekovčina.

Svi naši učenici osvojili su jedno od prva tri mjesta na državnom natjecanju strukovnih škola WorldSkills Croatia.

Mihael Herceg iz SŠ Bedekovčina – 3. mjesto na natjecanju World Skills Croatia – disciplina soboslikarstvo. Njegov mentor je Robert Kuhar.

Učenici Matija Mirt i Matija Sovec iz SŠ Bedekovčina, kao tim dvojice učenika, 2. mjesto na natjecanju World Skills Croatia – disciplina zidarstvo. Njihov mentor je Ivan Ded.

Petar Ružđak iz SŠ Bedekovčine – 1. mjesto na natjecanju World Skills Croatia, disciplina keramičarstvo i oblaganje. Njegov mentor je Stjepan Sinković.

Tim dvojice učenika, Vedran Presečki i Branimir Ružđak, iz SŠ Bedekovčina – 1. mjesto na natjecanju World Skills Croatia, disciplina suha gradnja. Njihov mentor je Ivan Mohač.

Marina Horvat iz SŠ Bedekovčina – 1. mjesto na natjecanju World Skills Croatia, disciplina cvjećarstvo. Njezina mentorica je Božica Slivnjak Kruhek.

Leonarda Gustović iz SŠ Bedekovčina – 1. mjesto na natjecanju World Skills Croatia, disciplina Graditeljstvo, geodezija i arhitektura. Njezina mentorica je Sanja Markuš.

Cijelu galeriju slika dodjele nagrada možete vidjeti na službenom profilu Srednje škole Bedekovčina na Facebooku i Instagramu.

Tekst i slike: kzz.hr