Autor: Krasnodor Mikša, 9. 6. 2023.

Dan škole je uvijek nekako poseban dan. Nije to dan zgrade, nego onih koji je nastanjuju u ovom trenu, iz dana u dan. Svih koji tu žive u jutarnjoj smjeni, popodnevnoj, na svim radilištima, lokacijama, učionicama, uredima, kabinetima. Uvijek razmišljamo kako „proslaviti sve nas“.

I učimo i taj dan, što god odabrali za temu. U srijedu, 31. svibnja 2023., učili smo jedni od drugih. Medicinski tehničari i sestre, fizioterapeuti, cvjećari i ostali učili su od zidara, tesara, keramičara, kako izbušiti dasku, zabiti čavao ili složiti mozaik od keramičkih pločica. Rezali su gips ploče, varili cijevi, zidali, provjeravali tekućine motora automobila, vozili moćne građevinske strojeve.

Arhitektonski i građevinski tehničari, agrotehničari, keramičari, zidari, plinoinstalateri i ostali učili su kako izmjeriti vitalne funkcije organizma, spasiti osobu reanimacijom i premotati bebu. Svi su zajedno od poljoprivrednih zanimanja učili kako malčirati i kompostirati, saditi i sijati te održavati povrće.

Slavlju vještina i međusobnog učenja svjedočila su i djeca naših djelatnika, koja su došla vidjeti gdje mama ili tata rade, a učenici su nas vidjeli i u onoj drugoj, roditeljskoj ulozi.

Vrhunac dana obilježila je svečana sjednica Nastavničkog vijeća i učenika na kojoj su za one najuspješnije u vještinama, koji su to dokazali prvim mjestima na natjecanjima, podijeljena priznanja.

Dan je završio sportski – održano je finale u nogometu i 2. b je pokazao da su, osim u rukovanju strojevima i motorima, vješti i u radu nogama.

Poseban dan donio je razmišljanja o tome da ne mora biti jedini u godini, škola i ljudi mogu se slaviti i više puta godišnje.

Galerija.

Tatjana Papst