Simulirana sjednica Hrvatskoga sabora

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 5. 2023.

U ponedjeljak, 8. svibnja 2023., održana je 10. simulirana sjednica Hrvatskoga sabora za učenike srednjih škola, na kojoj su iznijeli amandmane i naši učenici.

Na sjednici je sudjelovao 151 učenik iz četrdeset jedne škole iz svih dijelova Hrvatske. Sjednicu je otvorio predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković.

Tema ovogodišnje 10. simulirane sjednice bio je „Zakon o zaštiti okoliša“ i „Deklaracija o zaštiti okoliša u Republici Hrvatskoj“, a donoseći te zakone, učenici-zastupnici su prošli sve faze saborskog rada koje uključuju rad u odborima, prvo i drugo čitanje, amandmane…

Našu školu predstavljali su Paolo Bajs, Lana Breber i Lana Prežigalo, učenici 1. Ma razreda. Paolo Bajs i Lana Prežigalo imali su priliku održati svoje govore za glavnom govornicom, a u svojim govorima istaknuli su neke od problema u zaštiti okoliša te su iznijeli i prijedloge kako bi se kod učenika mogla potaknuti svijest o važnosti zaštite okoliša.

Obraćanje naših učenika u sabornici možete pogledati u videozapisu od 2:14:30, dojmove u prilogu Dnevnika HRT-a, a galeriju slika na poveznici.

Mentorica Janja Roginić