Međunarodni dan žena

Autor: Krasnodor Mikša, 8. 3. 2024.

Međunarodni dan žena obilježava se 8. ožujka svake godine, odnosno obilježavaju se gospodarska, politička i društvena dostignuća žena.

Tim povodom, učenici 1. i 2. razreda sudjelovali su u 'on line'' projektu posvete poznatim ženama iz svjetske i hrvatske povijesti i njihovim postignućima.

Učenici 2. G i 2. Ma razreda, u sklopu nastave Engleskog jezika, povodom obilježavanja Dana žena proveli su projekt Discoveries and Inventions by Women That Men Took Credit For. Učenici su pod mentortvom prof. Gordane Bujanić Tretinjak istraživali poznate žene iz znanosti, umjetnosti i politike čiji rad i nije uvijek bivao prepoznat.

Učenici 1. Ga i 1. Gb radili su na projektu biografija slavnih žena u sklopu nastave Hrvatskog i Engleskog jezika pod mentorstvom profesora Krasnodora Mikše, Petre Končić Šipek i Gordane Bujanić Tretinjak. U sklopu projekta GREAT WOMEN - The StoriesThat Should Be Told and Known obrađene su biografije niza poznatih žena svijeta i Hrvatske, koje možete pročitati na poveznici.

Biography project