Autor: Krasnodor Mikša, 2. 3. 2024.

Obilježili smo Dan ružičastih majica u Učeničkom domu Srednje škole Bedekovčina. Održana je i tribina na temu vršnjačkog nasilja, a u organizaciji i realizaciji aktivnosti i tribine sudjelovali su učenici 6. odgojne grupe.

Hrvatski sabor je 2017. godine izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad vršnjacima. Vršnjačkim nasiljem smatraju se ponavljajući postupci s namjerom izazivanja štete žrtvi, poput nanošenja boli, ponižavanja, isključivanja iz grupa i aktivnosti, te širenja laži o žrtvi.

Gosti tribine bili su gospodin Svetislav Joka, klinički psiholog iz Odsjeka za zaštitu mentalnog zdravlja i prevenciju ovisnosti Zavoda za javno zdravstvo Zabok i gospođa Andreja Jurić, policijska službenica za prevenciju u uredu načelnika Policijske uprave Krapinsko zagorske županije. Na kraju tribine gospođa Andreja Jurić obratila se učenicima s informacijama o upisu učenika u policijsku školu i nagradila prisutne učenike kapama, kemijskim olovkama, stikovima i platnenim vrećicama.

Hvala našim gostima što su se odazvali našem pozivu i na predivnim poklonima.

Marica Kašćelan, odgajateljica u Učeničkom domu