Budi internet genijalac

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 1. 2024.

Srednja škola Bedekovčina izabrana je u projekt Budi internet genijalac.

Budi internet genijalac je Googleov program kojim se poučava djecu osnovama digitalnog građanstva i sigurnosti kako bi mogli pouzdano istraživati internetski svijet. U Hrvatskoj ga provodi udruga “Suradnici u učenju” koja radi na prevođenju, lokalizaciji i prilagodbi materijala te organizira radionice za učenike, učitelje, roditelje i lokalnu zajednicu.

Projektom se želi osnažiti učenike, roditelje i učitelje za kritičko razmišljanje pri istraživanju interneta, zaštitu privatnosti, pristojno i ljubazno ponašanje, promišljeno i odgovorno dijeljenje digitalnih sadržaja te pružanje podrške vršnjacima. Projekt Budi Internet genijalac provodi se 2023. – 2026.