Sajam fakulteta

Autor: Krasnodor Mikša, 12. 1. 2024.

Srednja škola Bedekovčina prvoga dana drugog polugodišta organizirala je "Sajam fakulteta" za učenike završnih razreda. Svrha ovog događanja bila je pomoć učenicima u odabiru studija približavanjem studijskih programa i uvjeta koji su potrebni za upis prije nego se zaključa odabir predmeta za državnu maturu.

Pozivu se odazvalo 10 institucija iz raznih područja čiji su nastavnici i studenti prezentirali studijske programe. Neki od tih studenata naši su bivši učenici koji uspješno nastavljaju svoje obrazovanje. Naši su maturanti (ali i ostali učenici) iz "prve ruke" dobili informacije koje im mogu pomoći u odabiru fakulteta i smjera koji žele studirati.

Na Sajmu su se predstavili Agronomski fakultet Zagreb, Sveučilište Sjever, Rudarsko geološko naftni fakultet Zagreb, Hrvatsko katoličko učilište Zagreb, Veleučilište Križevci, Vern, Aspira, Libertas, Baltazar, Vojno učilište MORH-a.