Prvo mjesto na međunarodnom natjecanju

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 10. 2023.

Učenici agrotehničari Gabrijel Blagec i Josip Lacković osvojili su prvo mjesto u disciplini Hortikultura na Međunarodnom natjecanju učenika srednjih škola iz područja floristike i hortikulture, pod mentorstvom Mirjane Hudi Vlahek.

Natjecanje se održalo u Srednjoj školi Arboretum Opeka Marčan 28. i 29. rujna 2023., s ciljem promoviranja strukovnih zanimanja, hortikulturnih i florističkih kreativnosti, vještina i znanja te rada Regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi.

Natjecanje je obuhvaćalo znanja i vještine iz vinarstva, voćarstva, povrćarstva i cvjećarstva, a sudjelovalo je 30 učenika i studenata u 7 ekipa. Naši učenici pobijedili su u konkurenciji timova iz Slovenije, Mađarske, Srbije, Nizozemske, Švedske, Italije i Hrvatske.

U području floristike natjecalo se 16 učenika, dok ih je 14 pokazalo znanje u području hortikulture.

Na natjecanju je sudjelovala i predstavljala Srednju školu Bedekovčina i Mihaela Lazar na području floristike. Ona je odlično odradila sva tri zadana zadatka na temu vjenčane dekoracije. Buduća cvjećarka Mihaela Lazar osvojila je 5. mjesto, odnosno najbolje je plasirani hrvatski predstavnik na ovom međunarodnom natjecanju.