Equinox Challenge - Sudjeluj u avanturi proširene stvarnosti?

Autor: Daniela Usmiani, 19. 5. 2023.

Naša škola ove godine aktivno se uključila u projekt Škole budućnosti.

U okviru projekta osmišljena je aktivnost "Equinox Challenge" u kojoj mogu sudjelovati svi učenici i nastavnici škole.

Od ponedjeljka će se na prostoru škole nalaziti 10 QR kodova koji se očitavaju Equinox XR aplikacijom - neke će biti jednostavni za pronaći, a oko nekih ćete se možda morati potruditi da ih pronađete. Svaki QR kod krije pitanja na koje ćete znati odgovor samo ako ste dovoljno pažljivo čitali materijale i pomno promišljali o važnim lekcijama koje su vam materijali imali za reći!

Točne odgovore nagrađuju se bodovima, a svaka dva tjedna na istim QR kodovima čekat će vas novi materijali i nova pitanja!

U nastavku pročitajte kako se uključiti u izazov!

Kako započeti avanturu?

1. Kreiranje korisničkog računa na platformi:

Uz pomoć QR koda ili poveznice u  nastavku kreirajte svoj korisnički račun i lozinku za pristup platformi.

Code: K1I8WuoR

Link: https://lab.stemi.education/join/K1I8WuoR

---------------------------------------------------------------

2. Instaliraj aplikaciju s https://equinox.vision/download ili s priloženog QR koda. (ako se aplikacija ne prikazuje u Google/Apple storeu, nažalost to znači da mobitelu nedostaju senzori za AR)

3. Pokreni app i dozvoli korištenje kamere, lokacije i mikrofona kada aplikacija zatraži

4. Prijavi se! Odaberi opciju Koristi STEMI za prijavu i upiši svoje korisničko ime i lozinku kojom se spajaš na Stemi platformu.

5. Pronađi 10 QR kodova, skeniraj ih aplikacijom te odgovori na pitanja koja se iza njih kriju!

Ukoliko budete imali bilo koji problem javite se prof. Usmiani (daniela.usmiani@skole.hr)