Natjecanje "Powering Health Innovation Pitch"

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 5. 2023.

U prostorima Poduzetničkog centra Krapinsko - zagorske županije, a u sklopu konferencije "Invest in Zagorje" je u srijedu, 17. svibnja 2023. godine, održano je pitch natjecanje "Powering Health Innovation Pitch" startupova s inovativnim idejama za zdravstvenu industriju, a naš učenik Jurica Črepinko bio je član pobjedničkog tima.

Svoja rješenja problema i izazove u zdravstvenoj industriji predstavilo je devet timova mladih inovativnih poduzetnika - učenica i učenika zagorskih srednjih škola koji su se bavili različitim aspektima zdravstvenih problema, od tehnoloških rješenja do organizacijskih i poslovnih modela.  Sve ono što su naučili, uvježbali i izradili tijekom prethodnih pet mjeseci u sklopu programa Krapinsko-zagorske županije "Kreiraj svoju budućnost" prezentiralo je 39 učenika iz sedam srednjih škola.

Najbolje rješenje dao je Tim 5, Tim For Efficas u sastavu Santana Barušić, Antonija Palatinuš, Karlo Jerneić i Jurica Črepinko. Timu je nagradu Krapinsko-zagorske županije od  1.300 eura uručila zamjenica župana Jasna Petek.

„Osmislit ćemo novu i bolju verziju proteze za donje udove koja bi bila pogodna za svakodnevno korištenje, ali i za korištenje u vodi. Našom inovacijom riješit ćemo probleme oscilacije za ostatkom zdrave noge, nepristupačne cijene, preteške naprave, lajnera koji steže bataljak tokom cijelog dana, te će ovo biti prva proteza prikladna za suhe i vlažne uvjete“ – istaknuli su učenici u samoj prezentaciji.

Izvor: kzz.hr