> Projekti  > Erasmus+

Povratak iz Portugala i završetak projekta (video+Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 5. 11. 2015.

Dolaskom grupe učenika i nastavnika s odrađivanja stručne praktične nastave iz Portugala završio je projekt u programu Erasmus+ Zajedno s mladima u Europu koji već dvije godine provodi Srednja škola Bedekovčina. Projekt je sveukupno vrijedan 1.390.000 kuna, a financiran je od strane Europske unije i Agencije za mobilnost i programe EU-a.

Drugi tjedan odrađivanja praktične nastave prošao je vrlo brzo, kao i naš boravak u Portugalu. Učenici su do kraja obavili stručnu praktičnu nastavu, a ovaj drugi tjedan bio je lakši jer su i sami već bili jako dobro upoznati s organizacijom posla i života nakon prakse.

Zadnja subota bila je određena za još jedan izlet, ovaj put u središnji Portugal, tj. srednjovjekovni gradić Obidos, marijansko svetište Fatimu i obalni grad Nazare. Na kraju su se učenici i okupali u Atlantskom oceanu i uvidjeli razliku između Jadranskog mora i oceana. Kažu da je ocean manje slan.

Zadnju večer u Portugalu bilo je određeno za ocjenjivanje projekta i podjelu certifikata o polaganju stručne praktične nastave. Kakav su dojam ostavili učenici, dovoljno govori podatak da nam se na večeri pridružio i mentor poljoprivrednih tehničara iz tvrtke Florineve.

Nadamo se da smo svi uključeni u ovaj projekt, i oni nastavnici koji su bili u Njemačkoj i oni koji su bili u Portugalu, pomogli učenicima u stjecanju novih isustava i da su oni sami razvili profesionalne i osobne kompetencije koje će im pomoći u nastavku školovanja i života.

Cijeli projekt trajao je dvije godine, a kroz cijeli projekt prošlo je 85 učenika i 19 nastavnika.

Mnogobrojne fotografije iz Portugala možete vidjeti u službenoj grupi Srednje škole Bedekovčina na Facebooku.

Krasnodor Mikša