> Projekti  > Erasmus+

Podjela certifikata (video)

Autor: Krasnodor Mikša, 29. 11. 2014.

U petak, 28. studenog 2014., podijeljeni su certifikati o pohađanju i polaganju stručne praktične nastave u inozemstvu za sve učenike koji su obavljali ljetnu praksu u Njmačkoj i Portugalu.

U Njemačku je putovalo 32 učenika (građevinski tehničari, medicinske sestre opće njege/medicinski tehničari opće njege, fizioterapeutski tehničari, zidari, tesari, monteri suhe gradnje, keramičari-oblagači, soboslikari-ličioci, vrtlari i cvjećari), a u Portugal 13 učenika (arhitektonski tehničari, medicinske sestre opće njege/medicinski tehničari opće njege i poljoprivredni tehničari) koji su obavljanjem dvotjedne stručne praktične nastave stekli nove vještinu u sklopu svoga obrazovanja, kao i iskustvo boravka u inozemstvu i rada u drugačijoj sredini od hrvatske.

Učenici su se uz praktičnu nastavu u stranim tvrtkama upoznali i s europskim načinom rada i radnim navikama, razvijali komunikacijske vještine i stekli iskustva koja će im pomoći u daljnjem usavršavanju svoga budućeg zanimanja.

Dijeljene potvrde učenici mogu ugraditi u svoje životopise i tako steći prednost pri budućem zaposlenju.

Ovo je završetak prvog dijela projekta u sklopu Erasmusa+ koji financijski podupiru Europska unija i Agencija za mobilnost i programe EU-a.