> Projekti  > Erasmus+

Prvi dani u Leipzigu (Press Clipping, video)

Autor: Krasnodor Mikša, 20. 8. 2014.

Učenici su već počeli s obavljanjem svoje stručne prakse u Leipzigu u sklopu projekt Erasmus+ koji financira Agencija za mobilnost i EU projekte.

Sljedećih dva tjedna učenici će boraviti u prostorima koje su izgrađivali i uređivali njihovi suučenici tijekom istog, prošlogodišnjeg projekta.

Prvi dan svi učenici zajedno sa svojim voditeljima obišli  su važne punktove u Leipzigu zbog lakšeg snalaženja tijekom boravka i odlaska na praksu. Ujedno su razgledali povijesno kulturne  spomenike i znamenitosti grada te posjetili Muzej njemačke povijesti.

Drugi dan su upoznali svoje mentore i počeli s radom. Učenici građevinari – zidari, tesari,  keramičari oblagači, monteri suhe gradnje, soboslikari ličioci i građevinski tehničari, uređuju zgradu  i okoliš Vitalisa u  Gut Wehlitzu  pod vodstvom mentora, gospodina Hanschmana. Vrtlari sade cvijeće i uređuju zelene površine u okolici.  Na radilištima su od 9,00 do 15,00 sati, a u toku radnog vremena imaju dvije kratke pauze za odmor i jednu dužu za ručak. Cvjećari u cvjećarnici  "Lust auf Blumen" pod nadzorom mentorice gospođa Rosche, pripremaju cvijeće za razne aranžmane i dekoracije.

Učenici medicinske sestre opće njege/medicinski tehničari opće njege i fizioterapeutski tehničari na odjelima u ustanovi SAH "Am Rosental"pod budnim okom  mentorice, gospođe Kertész  i glavnih odjelnih medicinskih sestara provode zdravstvenu njegu i fizikalno rehabilitacijske postupke.

Više slika prvih dana u Leipzigu možete vidjeti u grupi na Facebooku Srednje škole Bedekovčina ili u našoj rubrici s novinskim člancima o školi Press Clipping.