> Projekti  > Erasmus+  > UpT2S
Upgrading trainers in dual vocational training system - UpT2S

Dvodišnji KA202 Erasmus+ projekt (2019 - 1-ES01 - KA202 - 065843) između 5 partnera.

Glavni koordinator

Španjolska - EFAS CV La Malvesia, Liombai

Partneri:

Francuska - FRMFR Betagne

Njemačka - DEULA  Nienburg GmbH

Estonia - JARVAMAA KUTSEHARIDUSKESKUS

Hrvatska - Srednja škola Bedekovčina

Logo projekta:

Projekt je usko vezan uz provođenje dualnog sustava u strukovnim školama, te osnaživanju suradnje škola, tvrtki i roditelja (učenika) tijekom obavljanja stručne prakse u tvrtkama. Podizanjem kompetecija i usavršavanjem trenera u njegovom radu s vježbenicima podići će se razina znanja koja će omogućiti učenicima veću zapošljivost na tržištu rada.

Projekt ima tri glavna intelektualna rezultata:

IO1 - strukturirani online tečaj za trenere koji će moći koristiti strukovne škole i obrazovne institucije. Sastojat će se od nekoliko modula koji će se izgrađivati tijekom susreta.

IO2 - Aplikacija ili online alat koji će trenieri moći koristiti u svom radu za evaluaciju i procjenjivanje vježbenika tijekom stručne prakse.

IO3 - Priručnik s primjerima dobre i uspješne prakse, ulogom trenera i njegovim kompetencijama s analizom postojećih praksi sa specifičnim fokusom na ulogu škole, tvrtki i javnih institucija.

Svi rezultati bit će javno objavljeni i dostupni svima na mmorištenje nakon projekta.

Priloženi dokumenti:
Job interview.docx

Virtualni sastanak projektnih partnera

Autor: Daniela Usmiani, 15. 3. 2021.

Nastavlja se rad na projektnim aktivnostima.

Projektni partneri razmijenili su stanje u zemljama partnera vezano za Covid-19.

Veći dio sastanka bio je usmjeren na evaluaciju kreiranog tečaja za mentore od strane vanjskih stručnjaka.

Agenda u nastavku:

AGENDA:

Activity IO1 ON-LINE TRAINING COURSE

1. Analyse the profile of the external experts in charge to  check the quality of the units.

2. Analyse questionnaires created by Deula (Heide) in order to receive the feedback from external experts. It is important to have an active role and give us your comments

3. Video of Units ( Topics, structure, programs, responsibilities)

4. Feedback of French Team about their experience.

Activity IO2 : APP EVALUATION

1. Analyse the point of viwe of theall partners regarding the current status of the APP. (Strengths and weaknesses.) Communication about needs/ items/ fieldsAt this moment only Deula has sent the report required.

2.  Check the form created by JÄRVAMAA focused on be used by us  in our visits to the companies ( Communication about needs and requirements  during the training processes of the students, Evaluation), in order to implement new options in the APP of communication.

Dissemintation activities

-Subscription of the Newsletter ( VET Studens, Staff teacher and companies)

-ETwining

-Others