Guide the Guide - Erasmus+

Dvogodišnji Erasmus+ projekt: 1.9.2019. - 31.8.2021.

2019-1-RO01-KA229-063346_3

Slikovni rezultat za erasmus logo

Strateško partnerstvo između 5 zemalja.

Glavni koordinator: COLEGIUL ECONOMIC "PINTEA VITEAZUL", Cavnic, Rumunjska

Partneri: I.I.S. "Di Poppa-Rozzi", Teramo, Italija

Escola Secundária com 3º Ciclo D. Dinis, Coimbra, Portugal

IES LA SENIA, Valencia, Španjolska

Srednja škola Bedekovčina, Hrvatska

Nastao kao odgovor na problem poboljšanja kvalitete i učinkovitosti obrazovanja korištenjem obrazovnih alata za razgledavanje muzeja i gradova koji aktivno uključuju studente na kreativan i inovativan način. Cilj projekta je povećati uključivanje vođenih obilazaka muzeja i gradova u nastavni proces dizajniranjem 15 inovativnih i interaktivnih modela vođenih obilazaka u svakoj od zemalja sudionica.
Sudionici u projektu: oko 150 učenika starih 14-18 godina iz škola partnera. Sve partnerske škole su strukovne škole, osposobljavaju učenike iz turizma i prehrambene usluge (Rumunjska, Italija), zdravstva, građevinskih zanata i poljoprivrede (Hrvatska), računarske znanosti (Španjolska) i sporta, trgovine i tehnologije (Portugal).

Projektne aktivnosti uglavnom su praktične - obilazak muzeja i gradova po redoslijedu, prepoznavanje postojećih resurse, SWOT analize, kreiranje i međusobno dijeljenje interaktivnih metoda i instrumenata kako bi se preoblikovali vođeni obilasci. Novonastali inovativni obilasci postat će aktivni u muzejima i aktivno će se provoditi s grupama učenika. Kako bi se provele aktivnosti, na učinkovit način će se koristiti široka paleta metoda, među kojima su terenski rad, neformalne metode, interaktivne igre, ICT alati, dramske tehnike, učenje temeljeno na misiji, lov na blago.

Rezultat koji ćemo razviti je pedagoški komplet pod nazivom "Vodiči - primjeri dobre prakse" koji će sadržavati informacije o metodologiji 15 interaktivnih vođenih tura koje su kreirane tijekom projekta, s jasnim primjerima. Komplet će biti popraćen internetskim virtualnim muzejom s vizualnim materijalima (fotografije, prezentacije, video) prikupljenih tijekom domaćih i međunarodnih posjeta.

Uključivanjem u ovaj projekt studenti će poboljšati svoje opće znanje iz različitih područja, pojačat će svoje zanimanje za muzeologiju, upoznat će kulturno nasljeđe Europe, razvit će svoje ključne kompetencije (komunikacija na stranom jeziku, digitalne vještine, socijalne vještine, kritičko razmišljanje) i, prije svega, poboljšat će svoje vještine učenja putem vršnjačkog učenja i metode učenja tijekom rada.

Dugoročne koristi za škole koje sudjeluju odnose se na dobitke ostvarene planiranjem i razvijanje praktičnih aktivnosti koje se provode unutar i izvan trajanja projekta, a također će biti poboljšana suradnja s lokalnim vlastima i lokalnim / regionalnim muzejima projektnim aktivnostima jer će nacionalna kulturna baština biti temelj svih naših aktivnosti.

Logo projekta:

Uz Erasmus+ projekt paralelno provodimo eTwinning projekt Gude the Guide! putem kojim komuniciramo, dijelimo materijale i odrađujemo dio aktivnosti (https://twinspace.etwinning.net/91895/home)

O nama se piše - Diseminacija

Article on the school web page - Short term joint teachers training in Croatia

Article - portal skole.hr - Short term joint teachers training in Croatia

Aricle - local newspapers (web page) - Short term joint teachers training in Croatia

Article - portal skole.hr

Tražimo članove projektnih timova novih Erasmus+ projekata škole

Autor: Daniela Usmiani, 24. 8. 2019.

Ove godine odobreni su nam novi Erasmus+ projekti i tražimo učenike, članove projektnog tima.

Guide the guide je projekt u kojem sudjeluju škole iz Rumunjske, Italije, Španjolske, Portugala i Hrvatske i radit će se interaktivne ture po muzejima, izrađivati aplikacije, smišljati aktivnosti kako bi muzeji postali zanimljiva mjesta u kojima možemo učiti i zabavljati se.
Code Yourself Into English je projekt vezan uz učenje Engleskog jezika i kodiranje, programiranje, ali na drugačiji, zabavan način. Naučit ćemo niz alata u kojima možemo osmišljavati igrice, aplikacije kojima ćemo kreirati zanimljive interaktivne materijale. Radit ćemo, učiti i pri tome se družiti s prijateljima iz Rumunjske, Italije, Španjolske, Turske i Grčke. Prijatelje iz Grčke smo već upoznali u okviru Photo momenta, etwinning projekta tijekom kojeg su nas posjetili.
Projekte će provoditi prof. Usmiani, zajedno s profesorima škole (Pogačić, Ivančević, Gubez, Papst, Sedak Benčić, Đurkan i drugi...)
Nakon što ispunite anketu - javit ćemo vam se. Čekamo vas!!!