Dodijeljene nagrade ''Faust Vrančić'' Blažu Tuđi i Goranu Tenšeku (Press Clipping)

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 10. 2015.

30. rujna 2015. Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih dodijelila je strukovne nagrade najboljim učenicaima u prošloj školskoj godini.

Nagrada „Faust Vrančić“ dodjeljuje se učenicama i učenicima za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima u strukovnim disciplinama, odnosno priznanja za postignuto jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, smotrama, izložbama i sl. te zahvalnice njihovim mentoricama i mentorima za postignute izvrsne rezultate u pripremanju učenika za sudjelovanje na spomenutim događanjima.

Na manifestaciji pod nazivom ''Promocija prvaka'' nagrade su primili i dvojica naših učenika: Blaž Tuđa za osvojeno prvo mjesto u disciplini Nosive konstrukcije - građevna mehanika te Goran Tenšek koji je bio prvi u državi u natjecanju keramičara-oblagača. Obojica su postali državni prvaci na prošlogodišnjem državnom natjecanju učenika graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske u Puli.

Uz nagrađene učenike zahvalnice su dobili i njihovi mentori, Željko Rod i Stjepan Sinković.

Statue koje su izradili đaci Škole primijenjene umjetnosti i dizajna u Zagrebu učenicima su uručili ministar obrazovanja Vedran Mornar i ravnatelj ASOO-a Mile Živčić.

Više fotografija možete pogledati na stranicama srednja.hr.

Vijest o dodjeli nagrada u Zagorskom listu možete pogledati u našoj rubrici Press Clipping.

Slike: Tatjana Tuđa i Željko Rod