Dan srca (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 30. 9. 2015.

28. rujna 2015., u suradnji s dječjim vrtićem iz Bedekovčine, u našoj smo školi obilježili svjetski Dan srca.

Za mališane smo pripremili kratku priču kroz koju smo zajedno raspravljali o važnosti srca, njegovim funkcijama i kako ih možemo pratiti, a poseban naglasak je stavljen na tjelesnu aktivnost i način prehrane kao dva vrlo važna čimbenika u prevenciji bolesti srca. U prilog tome, za djecu i nas pripremili smo kratki program vježbi nakon čega smo se okrijepili zdravim namirnicama poput domaćeg, kukuruznog kolača, keksi od sira, suhog voća, koštica od buče i slično.

Zajedničko druženje završili smo posjetom našem školskom poligonu – voćnjak, vinograd i razne obrtničke radionice – čime smo htjeli istaknuti pozitivan utjecaj na zdravlje čovjeka, odnosno srca onih zanimanja koja se izvode u prirodi, na svježem zraku i u pokretu.

S velikim osmjesima na licima zajedno smo se vratili našim uobičajenim aktivnostima s dobrom namjerom primjene smjernica zdravog načina života.

Galerija.

Učenici 4. Ma