Odlazak na praksu u Leipzig

Autor: Krasnodor Mikša, 27. 8. 2015.

I ove godine jedan dio učenika naše škole odlazi na odrađivanje dvotjedne stručne praktične nastave u Leipzig, Njemačka, u sklopu programa Erasmus+, Mobilnost u svrhu učenja za pojedince, koji financira Agencija za mobilnost i EU projekte.

U srijedu je održan zadnji sastanak s učenicima, njihovim roditeljima i nastavnicima na kojem su potpisani ugovori između učenika i njemačke tvrtke Vitalis koja organizira njihov boravak u Njemačkoj. Ovoga puta odlazi 27 učenika, i to građevinski tehničari, soboslikari, zidari, tesari, monteri suhe gradnje, keramičari oblagači, fizioterapeuti, cvjećari, vrtlari i medicinske sestre / medicinski tehničari opće njege. Svi će oni odrađivati svoju stručnu praksu u bolnicama, cvjećarnicama ili gradilištima u blizini Leipziga.

Osim praktične nastave, učenici će u svoje slobodno vrijeme ići na stručnu ekskurziju u Berlin i Dresden te se družiti s vršnjacima iz ostalih europskih zemalja koji sudjeluju u istome programu.

Po završetku odrađene stručne praktične nastave učenici će dobiti certifikate o polaženju prakse i Europass.

Učenici će u Leipzigu boraviti od 30. kolovoza do 12. rujna, dok druga skupina učenika odlazi na odrađivanje stručne praktične nastave u listopadu u Portugal.

Galerija.