Natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije

Autor: Krasnodor Mikša, 22. 7. 2015.

U subotu, 18. srpnja održano je 13. natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije u Zlatar Bistrici na kojemu su sudjelovala i dva naša učenika.

U natjecanju je sudjelovalo osam orača i jedna oračica, a natjecali su se u dvije kategorije: plugovi ravnjaci i plugovi premetnjaci.

Andrija Škrlec, donedavni učenik 4. P, sudjelovao je u natjecanju u kategoriji plugova ravnjaka i osvojio 5. mjesto, a Domagoj Vuk, također donedavni učenik 4. P, bio je pomoćnik Tomislavu Kuhariću, kasnijem pobjedniku u kategoriji plugova premetnjaka.

Ujedno su učenici 3. P razreda na natjecanju odrađivali dio svoje ljetne praktične nastave pomažući u organizaciji natjecanja i čuvajući prcele na prostoru natjecanja.

Više možete pogledati u prilogu Mreže TV i na stranicama Županije.