Računalna radionica za nastavnike

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 7. 2015.

20-ak nastavnika škole sudjelovalo je na računalnoj radionici projekta ICT-EDU u organizaciji CARNet-a.

CARNet je 2009. godine pokrenuo projekt pod nazivom Informacijsko-komunikacijska tehnologija u obrazovanju – ICT Edu. Projekt  se odvija u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Nastavnici su odradili već 5 modula, a u ovom, 6. modulu, upoznavali su se s besplatnim i lako dostupnim mrežnim alatima za primjenu u nastavi i suradničko učenje. Obradili su sve funkcije Google diska, izrađivali ankete pomoću obrasca i kvizove, kao i iskušali izradu nastavnog sata uz primjenu navedenih alata.

Namjera ovog modula je upoznati polaznike sa suvremenim trendovima u obrazovanju, ukazati na inovativne nastavne metode koje se prvenstveno temelje na poticanju i izgradnji ključnih kompetencija cjeloživotnog učenja ističući pri tome važnost timskog rada.