Građevinski tehničari na Praktikumu (galerija+video)

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 6. 2015.

Budući građevinski tehničari obišli su gradilište ceste u općini Viškovo, iznad Rijeke.

Nakon duge vožnje stigli smo na gradilište ceste u općini Viškovo koju izvodi Hidroelektra niskogradnja. Kako bismo poštivali mjere zaštite na radu, dobili smo šljemove i reflektirajuće prsluke i podijelili smo se u tri grupe.

Dok je jedna grupa razgledavala upravu, druge dvije razgledavale su vani smještaj privremenih objekata i materijal (uprava, skladišta itd.).

Prvo smo posjetili nadvožnjak i tamo dobili informaciju na koji je način građen.

Krenuli smo dalje u koloni jedan po jedan do idućeg gradilišta gdje se gradio lažan tunel. Tamo smo vidjeli razne strojeve, ali i kakva oplata se koristi te kako se čisti i premazuje.

Našu pažnju privukle su daske koje su bile postavljene ispod oplate... Objasnili su nam da je u građevini vrlo važan izgled i da su te daske postavljene iz estetskih razloga kako bi ostali utori u betonu.

Vidjeli smo da su na gradilištu ispoštivane mjere zaštite na radu: zaštitna odjeća i obuća i zaštitna ograda.

Nakon obilaska gradilišta razgledavali smo Krk i slobodno vrijeme iskoristili za kupanje.

Zahvaljujemo Hidroelektri i profesorima koji su nas poveli na izlet da naučimo nešto.

Galerija.

Lea Čajko i Ivana Jakuš