Izlet u Klagenfurt i Minimundus (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 4. 5. 2015.

25 travnja 2015. učenici 2. P, 2. Gb, 2. Mb, 2. e i 1. Ma razreda uputili su se na jednodnevnu ekskurziju u Austriju.

U pratnji su bili profesori Slavko Vinković, Ivančica Čehulić, Renata Korinčić, Božica Slivnjak Kruhek, Sanja Marija Gubez, Vera Hrvoj i Silvica Galić.

Posjetili smo Velden am Wörthersee, Klagenfurt i Minimundus.

Velden je grad na obali jezera, ali kada se dođe do jezera, osjećaj je kao da ste na moru. Nakon Veldena uputili smo se u Minimundus. Tamo smo vidjeli građevine iz cijelog svijeta napravljenih u mjerilu 1:25. Samo je jedna građevina bila iz Hrvatske, svjetionik Porer.

Kao šećer na kraju, otišli smo u Klagenfurt, predivan renesansni grad koji je, prema legendi, osnovan na mjestu gdje je ubijen zmaj koji je živio u obližnjoj močvari. Nakon toga smo posjetili baroknu katedralu i slušali zanimljive legende o tome kako je nastalo jezero i sam Klagenfurt. Nakon razgleda grada imali smo slobodno vrijeme koje smo iskoristili za šoping i sl.

Sretni, zadovoljni i veseli uputili smo se kućama. Atmosfera u autobusima je cijelo vrijeme bila super jer smo bili zadovoljni viđenim te jedva čekamo da se ponovno družimo. Naravno, na nekoj drugoj destinaciji.

Galerija.

Lucija Kunštek (2. Gb), Domagoj Petek i Tea Vorih (2. P)