Projektni tim "Get On Your Bikes, Europe's Back In Business" u Latviji (galerija+Press Clipping)

Autor: Daniela Usmiani, 28. 4. 2015.

Druženje s prijateljima iz sedam zemalja, vožnja biciklom kroz nedirnutu prirodu Latvije, istraživanje biciklističkih staza, bavljenje sportom, avanturistički biciklizam, kao i uživanje u ukusnim Latvijskim specijalitetima.

Tako bismo ukratko opisali sve aktivnosti za vrijeme međunarodnog susreta projektnih timova – učenja i aktivnosti u Rogovki (Nautrenu vidusskola) u Latviji, malom mjestu tek 30-ak kilometara udaljenom od granice s Rusijom i oko 280 kilometara udaljenom od glavnog grada Rige.

Učenici Srednje škole Bedekovčina, Dario Crnek i Karlo Vidiček, u pratnji koordinatorice projekta Daniele Usmiani, predstavljali su hrvatski projektni tim Erasmus+ projekta “Get On Your Bikes, Europe`s Back In Business” od 19. do 25. travnja 2015.

Osim vožnje biciklom kojom smo istraživali tri biciklističke staze te snimanja video priloga o pojedinim točkama interesa (smještajnim, kulturno-povijesnim, prirodnim osobitostima na stazi) prikupljali smo materijal za web stranicu projekta “Get On Your Trail” na kojoj će se na kraju projekta na 9 stranih jezika naći u potpunosti predstavljene po tri biciklističke staze iz regije iz koje potječe škola partner svake od zemalja.

Imali smo priliku uživati u aktivnostima avanturističke biciklističke staze pripremljene od strane domaćina te ocjenjivati marketinšku strategiju koju su domaćini upotrijebili pri promociji iste.

Razvijamo promotivne strategije, aktivnosti koje ćemo objediniti na kraju projekta u brošuri “Get On Your Bike” te nesebično dijeliti drugima kako bi što bolje promovirali svoj proizvod.

Sve avanturističke staze partnera u konačnici bit će usluge koje će se nuditi od strane virtualne firme svake od partnera koju je pokrenula partnerska škola iz Celja. Konačan proizvod projekta je i brošura kojom ćemo poučiti ostale kako osnovati virtualno poduzeća i poslovati u njemu.

Imali smo u Latviji priliku upoznati se i s glavnim gradom Latvije, Rigom, u kojem živi jedna trećina sveg stanovništva Latvije (oko 703000 stanovnika), istražili smo na koji je način prilagođen potrebama biciklista te u kojoj je mjeri prijateljski naklonjena biciklizmu. Istražili smo biciklističke staze, znakove i usluge.

Učenici su imali prilike usavršiti svoje znanje engleskog jezika, promovirati svoju zemlju, mjesto i školu  te steći velik broj prijatelja iz drugih zemalja. Profesori su pak razmjenili iskustva i upoznali se s obrazovnim sustavom Latvije.

Galerija.

Sljedeći susret planira se u listopadu 2015. u Rumunjskoj.

U našoj rubrici Press Clipping možete pročitati vijest iz Zagorje Internationala o susretu projektnih timova u Latviji.