Državno natjecanje iz latinskog jezika

Autor: Krasnodor Mikša, 23. 4. 2015.

Na državnom natjecanju iz poznavanja latinskog jezika Ivona Vragović osvojila je izvrsno 6. mjesto.

Državno natjecanje iz latinskog jezika održano je u Opatiji, u Gimnaziji Eugena Kumičića, od 15. do 17. travnja 2015. godine.  Na natjecanje je bilo pozvano samo deset najboljih iz zdravstvenih škola u cijeloj Hrvatskoj.

Predstavnica naše škole bila je Ivona Vragović iz 2. Ma, te njezina mentorica profesorica latinskog  jezika Lovorka Lučić.

Na tom natjecanju naša je Ivona osvojila sjajno 6. mjesto u kategoriji zdravstvenih škola. Ispit je trajao 90 minuta, a provjeravalo se znanje prijevoda, gramatike te stručnog vokabulara i civilizacije.

Čestitamo Ivoni na odličnom rezultatu!