Županijski Dan zdravlja

Autor: Krasnodor Mikša, 16. 4. 2015.

U Zlataru je 14. travnja 2015. obilježen Dan zdravlja u organizaciji patronažnih sestara Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije.

Ovogodišnji Sajam održavao se pod temom „Zajedno do zdravlja - sigurnost hrane“ i pružao informacije i savjete od promicanju dojenja i kako živjeti zdravo od malena do sigurnosti hrane i prevencije debljanja. Svi posjetitelji mogli su sudjelovati u prikazu pružanja hitne medicinske pomoći, izmjeriti tlak i šećer i saznati sve o prevenciji kardivaskularnih bolesti.

Na Sajmu zdravlja sudjelovali su i učenici Medicinskog učilišta škole, medicinske sestre / medicinski tehničari opće njege i fizioterapeutski tehničari, koji su zaintersirane savjetovali o zdravoj prehrani i važnosti vježbanja, uz praktičan prikaz.

U sklopu Sajam održano je i niz predavanja pod temom ''Hrana i prehrana - utjecaj na zdravlje'' u sklopu kojega je predavanje održala i Mirjana Hudi-Vlahek, voditeljica Poljoprivrednog učilišta naše škole.

Na stranci škole na Facebooku možete pogledati i vijest Mreže TV o Danu zdravlja.