Dan narcisa

Autor: Krasnodor Mikša, 17. 3. 2015.

I ove godine je prigodnom prodajom narcisa obilježen Dan narcisa, a prikupljena sredstva namijenjena su kupnji aparata za dijagnosticiranje raka.

5. travnja 1997. održana je prva akcija Dana narcisa i otada se diljem Hrvatske provodi svake godine. Prigodom akcije dijele se edukativni materijali i prodaju narcisi, koji su odabrani u cijelom svijetu kao cvijet koji simbolizira buđenje života i nade.

"Cilj akcije je podizanje svijesti o toj bolesti koja je prva na ljestvici smrtnosti kod žena. U Hrvatskoj godišnje od raka dojke oboljeva više od 2.300 žena, a oko 850 ih umire. Karcinom dojke ne može se spriječiti, ali se može na vrijeme otkriti."

Ovogodišnja akcija organizirana je u suradnji Zagorske lige za borbu protiv raka i Srednje škole Bedekovčina.