Prezentacija Erasmus+ projekta (galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 24. 2. 2015.

U ponedjeljak, 23. veljače 2015., u školi je predstavljen međunarodni projekt programa Erasmus+ ''Get on  your bikes, Europe`s back in business''.

Projekt ''Get on your bikes, Europe`s back in business'' je trogodišnji Erasmus+ projekt između 8 europskih zemalja: Rumunjske, Italije, Njemačke, Poljske, Češke, Slovenije, Latvije i Hrvatske. Kroz zajedničku temu – biciklizam, zajednički će se kroz organizaciju, pribavljanje resursa, organizaciju niza događaja i pokretanje određenih događaja i preuzimanje rizika, osvijestiti i razviti kod učenika vitalne vještine potrebne i za razvoj poduzetništva koje je neophodna komponenta promicanja gospodarskog rasta. Razvijat će se akcije kojima se promiče biciklizam u našem mjestu. Proučit će se biciklističke staze u našem kraju, provozati se njima i pokušati približiti biciklizam mladim ljudima i učiniti ga atraktivnim. Pored činjenice da je vožnja bicikla zabavna, prije svega pozitivno utječe na ljudsko zdravlje. Obratit će se pažnja i na ovu domenu, kao i sigurnu vožnju bicikla, zaštitnu opremu te razne priručnike o opremi i samopopravku bicikla. Izradit će se internetska stranica na kojoj će se promovirati turizam svake zemlje, područja iz kojeg škola potječe, mapu biciklističkuh staza i mjesta koje valja posjetiti.

Na početku je sve pozdravio ravnatelj škole, Zlatko Radman, i načelnik Općine Bedekovčine, Darko Ban. Ciljeve projekta, vremenik događanja i trajanje predstavila je koordinatorica projekta Daniela Usmiani, a predstavili su se i članovi biciklističkih klubova Krapinsko-zagorske županije: Biciklistički klub Stubaki i Nino Potočki, Beciklin iz Donje Stubice i Ivan Dolić te Mislav Crnković i Andrea Šagud iz zabočkog Kukurikua. Oni su svi partneri škole na ovome međunarodnome projektu pa su ujedno i predstavili svoje klubove i upoznali prisutne s aktivnostima vezanima uz biciklizam u Zagorju. Prisutni su bili i učenici Osnovne škole Bedekovčina s kojima će se i surađivati na ovome projektu.

Na kraju je dr. Suzana Đanić održala predavanje Biciklizam i zdravlje o pozitivnih utjecajima vožnje biciklom na cjelokupno ljudsko zdravlje.

Galerija.

Krasnodor Mikša