Natječaj za stipendije KZŽ-a

Autor: Krasnodor Mikša, 28. 1. 2015.

Krapinsko-zagorska županija raspisala je natječaj za 15 učeničkih i 15 studentskih stipendija za kalendarsku 2015. godinu.

Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu stipendija imaju redoviti učenici srednjih škola i redoviti studenti koji imaju prebivalište na području Županije i koji nisu korisnici stipendije ili novčane pomoći odobrene od strane općina i gradova Krapinsko-zagorske županije ili drugih državnih tijela. Učenici moraju biti redoviti učenici srednje škole i da im je prosjek ocjena za svaki prethodni razred srednje škole, odnosno 8. razreda osnovne škole, najmanje sljedeći: za učenike koji se školuju za zanimanja od prioritetnog interesa za županiju 2,80; za sve ostale učenike 4,01.

Rok za podnošenje zahtjeva iznosi 15 dana od dana objave natječaja u javnom glasilu, a u postupak rješavanja uzimat će se samo potpuno dokumentirani zahtjevi.

Zahtjevi se dostavljaju Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu, Magistratska 1, Krapina, osobno ili preporučeno poštom.

Zahtjevi se podnose na posebnom obrascu, kojeg zainteresirani učenici – studenti mogu dobiti u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu, Krapina, Magistratska 1. ili na web stranicama: www.kzz.hr.

Stipendije će se isplaćivati za sve mjesece u 2015. godini.

Ostale uvjete, dokumentaciju koju morate priložiti i liste prioritetnih zanimanja možete preuzeti na stranicama Županije.