Stručna ekskurzija u Sloveniji (Galerija)

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 12. 2014.

Učenici Poljoprivrednog učilišta (4. P, 3. e, 2. e) bili su u ponedjeljak, 1. prosinca 2014., na stručnoj ekskurziji u Sloveniji, u pratnji profesora i ravnatelja.

Sredstva za stručnu ekskurziju dobivena su na natječaju KZŽ-a za mjeru ,,Edukacija za korisnike mjera ruralnog razvoja za aktivnost posjete stručnim i znanstvenim institucijama u zemljama EU''.

Posjetili smo Biotehnički centar Naklo (srednja i viša škola) u Kranju, Rasadnik Breskvar i Vrtni centar Rotar u Ljubljani te Arboretum Volčji Potok.

Proširili smo svoja znanja iz područja botanike, plasteničke proizvodnje, vrtlarstva i cvjećarstva. Po prvi put smo vidjeli Aquaponicu - sustav nastao kombiniranjem uzgoja riba i biljaka.

Škola u Naklu ima i farmu mliječnih krava, uzgajaju konje, ovce i svinje, a imaju i radionicu za preradu mlijeka u sir.

Na kraju dana razgledali smo glavni grad Slovenije, Ljubljanu.

Galerija.

Mateja M. & Darija G. (3. e)