Projekt Zero Waste

Autor: Krasnodor Mikša, 26. 11. 2014.

Učenici 4. Ma,  medicinske sestre opće njege/medicinski tehničari opće njege, sudjelovali su na info danu koji je organizirala Općina Bedekovčina u sklopu projekta ZEROWASTE PRO.

Info dan bio je organiziran kao edukativna radionica na temu minimalizacije, ponovne upotrebe i recikliranja otpada. Predavanje i radionicu održali su stručnjaci Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Krapinsko-zagorske županije.

Zamjenica načelnika Ivana Novosel pozdravila je prisutne učenike, zahvalila im na odazivu, napomenula  važnost dobrog postupanja s otpadom u zaštiti okoliša te podijelila promotivne bilježnice od recikliranog papira.

Učenici 4. Ma  nakon edukacije i  informiranja  o samom projektu,u sklopu vježbi iz higijene i preventivne medicine, provodit će predavanja i radionice u ostalim razredima naše škole.

Na radionicama učenici će izrađivati plakate, raditi na prenamjeni otpadnog materijala u dekorativne predmete te sudjelovati u igrama znanja i sortiranja otpada. Po završetku radionice svi učenici će dobiti  na poklon promotivne bilježnice od recikliranog papira.

Očekujte nas uskoro na svojim satovima razrednog odjela i kroz igru ćemo zagospodariti otpadom u našoj školi.

Galerija.

Štefica Sukreški