Od 17.08. do 30.08.2014. u Leipzigu

Autor: Daniela Usmiani, 13. 8. 2014.

Sudionici stručne prakse potpisali su jučer, 12. kolovoza 2014., ugovore sa Srednjom školom Bedekovčina o dodjeli financijske potpore za Erasmus+, kao i stručnu praksu u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju.

Prema ugovoru trideset i dvoje učenika u pratnji 4 profesora putuju 17. 08. 2014. u Leipzig na stručnu praksu u trajanju od 14 dana.

Učenici građevinske struke – zidari, tesari,  keramičari oblagači, monteri suhe gradnje, soboslikari ličioci i građevinski tehničari, obavljat će  praktičnu nastavu na gradilištu u Gut Wehlitzu  - Vitalisu radeći na različitim građevinskim projektima. Njihov mentor bit će gospodin Hanschman.

Učenici medicinske struke - medicinske sestre opće njege/medicinski tehničari opće njege i fizioterapeutski tehničari, obavljat će svoje zdravstvene vježbe i praktičnu nastavu u ustanovi SAH "Am Rosental". Njihova mentorica bit će gospođa Kertész.

Učenici cvjećari i vrtlari svoju će praksu odraditi u ustanovi  "Lust auf Blumen" pod vodstvom mentorice gospođe Rosche.

Osim praktične nastave, učenici će u svoje slobodno vrijeme ići na stručnu ekskurziju u Berlin i Dresden te se družiti s vršnjacima iz ostalih europskih zemalja kroz sportske aktivnosti, glazbu i ples.

Svi učenici prošli su tijekom praznika jezičnu, kulturološku i pedagošku pripremu u školi. Škola je svakom učeniku osigurala radna odijela i radnu obuću te jezične priručnike s izgovorom.

Učenici su ispunili upitnik u svrhu predevaluacije u kojem su naveli svoja očekivanja od putovanja, prakse i nove sredine.

Galerija.

Koordinatorica: Štefica Sukreški