Dan sestrinstva

Autor: Krasnodor Mikša, 13. 5. 2014.

12. svibnja u Srednjoj školi u Bedekovčini obilježen je međunarodni Dan sestrinstva.

Učenici Medicinskog učilišta, zanimanje medicinska sestra/tehničar opće njege, mentorica Martina Zaplatić, i fizioterapeutski tehničari, mentorica Rafaela Božić, u suradnji s patronažnom sestrom Vesnom Glas u prostorima škole prigodno su održali tečaj za trudnice u vidu predavanja i radionica.
Teme predavanja povezale su sadržaje vezane uz obilježja trudnoće, proces poroda i dojenje, poželjne vježbe u trudnoći za trudnicu te novorođenče s najvažnijim karakteristikama u prvim danima života, o čemu su pričale Lorena, Elizabet i Martina.

U kabinetu fizioterapeuta prikazane su neke od važnijih vježbi, poput vježbi disanja, Kegelove vježbe, primjena pilates lopte i slično, a Andrea i Ines prikazale su pripremu opreme za dolazak djeteta te provođenje osobne higijene novorođenčeta i kasnije dojenčeta. Radionica je završila time što je i sama trudnica izvela postupak kupanja djeteta.

Martina Zaplatić
Slike: Andrea Zgorelec