Stručno usavršavanje u Njemačkoj

Autor: Krasnodor Mikša, 3. 5. 2022.

U sklopu Erasmus+ projekta “Uspostava regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi” suradnici u nastavi naše škole i SŠ Arboretum Opeka boravili su na stručnom usavršavanju u Frankfurtu. Iz naše škole u usavršavanju je sudjelovao Darko Putar.

Tijekom boravka u Njemačkoj, od 25. do 29. travnja 2022., jačale su se kompetencija suradnika u nastavi poljoprivredne struke iz područja hortikulture i cvjećarstva.

Tijekom stručnog usavršavanja suradnici u nastavi stječu teoretska znanja iz područja hortikulture i cvjećarstva, tehnologije proizvodnje cvjećarskih i dendroloških vrsta, , poznavanja novih trendova i tehnologija u poljoprivredi.

Osim teoretskog znanja suradnici u nastavi posjetili su sajmove vinarstva, poljoprivredne mehanizacije, botanički vrt, upoznali su se s tehnikama orezivanja u voćarstvu i vinogradarstvu i organizacije i marketinga u prodaji bilja.