Učenica naše škole dospjela među 20 najboljih u novinarskom kampu

Autor: Krasnodor Mikša, 29. 3. 2022.

Učenica 2. Mb razreda Lana Haban sudjelovala je na četverodnevnom novinarskom kampu “Igram, pišem, lajkam” u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza, koji se održao u Poreču.

Kako bi dospjela u Poreč, Lana Haban napisala je vijest o 2. kolu međunarodnog futsal natjecanja te se tako našla među 20 najboljih učenika iz cijele Hrvatske.

Tamo je učila o raznim segmentima novinarstva pohađajući radionice, slušajući razna predavanja koja su predvodili novinarski i sportski stručnjaci te rješavajući grupne i samostalne zadatke.

Svoje znanje učenici su primijenili posljednjeg dana boravka u Poreču sudjelovanjem na državnom prvenstvu iz sportskog plesa. Tamo su trebali voditi društvene mreže HŠSS-a, izvještavati, intervjuirati, snimati i fotografirati.

Iako su učenici imali pretrpan raspored raznim obavezama, uspjeli su steći predivno iskustvo i nova prijateljstva.

Svoje znanje Lana Haban primjenjivat će u nadolazećim državnim prvenstvima. Na samoj završnici u lipnju bit će proglašen najbolji IPL učenik - novinar.

S učenicom u Poreču bila je i njena mentorica profesorica Tatjana Tuđa.