Posjet predstavnika Udruženja građevinara njemačke pokrajine Hessen

Autor: Daniela Usmiani, 28. 10. 2021.

Srednju školu Bedekovčina posjetili su članovi Udruženja građevinara njemačke pokrajine Hessen, Verband Baugewerblicher Unternehmer Hessen e.V. (BGVH). Susret je organiziran na poticaj Hrvatskog gospodarskog saveza u Njemačkoj i njihova predsjednika Marija Šuška, koji je partner škole u Erasmus+ projektu "Work for Future". Ovim zanimljivim projektom učenici Srednje škole Bedekovčine, odnosno učenici trogodišnjih obrtničkih zanimanja, otići će sljedeće godine obavljati stručnu praksu u Njemačku.

Gostima škole predstavljeni su prostori u kojima se odvija nastava, programi u kojima se educiraju učenici te su posjetili i nekoliko razreda tijekom nastave. Posebno ih je zanimao rad Laboratorija za ispitivanje materijala, kao i poligon za praktičnu nastavu školu gdje su gosti iz Njemačke dobili uvid u način i uvjete provođenja stručne praktične nastave.

Susretu gospodarstvenika i djelatnika škole prisustvovali su i predstavnici Krapinsko-zagorske županije, ravnateljica Zagorske razvojne agencije, predstavnici Obrtničke komore KZŽ-a, Hrvatske gospodarske komore Županijske komore Krapina, Udruženje obrtnika Bedekovčina te predstavnici Općine Bedekovčina.

Iskoristili smo priliku sve naše goste upoznati s trenutnim projektom Future in our hands, njegovim ciljevima, aktivnostima i provedenim mobilnostima. Svi nazočni su dali pozitivne osvrte na projekt i pohvalili ciljeve projekta s obzirom da su usmjereni na zahtjeve suvremenog tržišta rada.

Službeni posjet završen je dogovorima za buduću suradnju između predstavnika Udruženja građevinara i Srednje škole Bedekovčina, kao i najavom novog susreta sljedeće godine.