Likovno-literarni natječaj na temu Domovinskog rata

Autor: Krasnodor Mikša, 7. 3. 2021.

Našem učeniku Adisu Salkiću dodijeljena je nagrada za osvojeno 4. mjesto na Likovno-literarnom natječaju na temu Domovinskog rata u potkategoriji stripa u organizaciji Udruga veterana specijalne policije Domovinskog rata "Barun".

Udruga veterana specijalne policije Domovinskog rata "Barun" provodi projekt već nekoliko godina, a ove je godine sudjelovalo 26 osnovnih i srednjih škola Krapinsko-zagorske županije i oko 1500 učenika.

Ove godine zbog zabrane javnih okupljanja nije bilo moguće organizirati svečanost dodjele nagrada te su članovi Udruge iste uručili dobitnicima obišavši sve škole koje su sudjelovale u projektima.

Učenik Adis Salkić odabrao je likovno područje izražavanja – strip, i kombiniranu tehniku rada - crtež olovkom i obradu slike u računalnom programu Photoshop. U potkategoriji stripa, prema natječaju, Salkić se morao pridržavati zadanih smjernica, pri čemu je trebao osmisliti temu kompletnog sadržaja i naziv stripa, zatim, nacrtati odnosno organizirati kadrove stripa s najmanje 10 stranica likovnog materijala i umetnuti oblake s tekstom. Za kvalitetniji doživljaj stripa važno je bilo osmisliti i nacrtati naslovnicu.

Učenik je odabrao temu stripa prema događaju koji se prepričava unutar njegove obitelji.

Mentor učeniku bio je dr. art Robert Kuhar.