Ispiti državne mature i pisanje u novim okolnostima

Autor: Krasnodor Mikša, 10. 5. 2020.

Nacionalni centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja napokon je objavio konkretne podatke o ispitima i načinu polaganja državne mature u ljetnom roku šk. g. 2019./2020.

Objavljen je novi kalendar provedbe ispita državne mature koji možete pogledati na poveznici.

Ujedno su objavljene i Upute, od strane HZJZ, za provedbu državne mature tijekom epidemije koronavirusa (COVID-19) I. blok – obvezni ispiti – ljetni rok – lipanj.

U ovogodišnjim ispitima državne mature došle je i do promjena u ispitnim katalozima. Koje će se gradivo ispitivati, možete pogledati u odluci i u promijenjenim ispitnim katalozima.

Istovremeno je i produljen rok naknadnih prijava, promjena i odjava ispita te uplate novčanih naknada do 15. svibnja 2020.

Mole se učenici koji će pristupati ispitima državne mature u ljetnom roku da se pridržavaju uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, drže se propisanog distanciranja i paze na sebe, kao i na druge učenike.

Sve nove obavijesti o državnoj maturi bit će postavljene ovdje, na stranici škole, a možete ih vidjeti i u sustavu Postani student.

Ispitni koordinatori