Radionica o klimi

Autor: Krasnodor Mikša, 19. 2. 2020.

U utorak, 18. veljače 2020., u našoj je školi održana treća radionica iz programa „Ekologija i održivi razvoj“ vezana uz klimatske promjene.

Radionica je održana u sklopu projekta “BUDUĆNOST POČINJE DANAS – jačanje znanja i vještina mladih za izgradnju održivih lokalnih zajednica” sufinanciranog od strane Ureda za udruge Vlade RH u okviru Švicarsko – hrvatskog programa suradnje. Radionice iz ovog programa provodi Zelena akcija iz Zagreba.

Tema ove radionice bile su klimatske promjene. Učenici su pomoću kviza saznali više o problematici međunarodnih dogovora o klimi, osvijestili štete nastale zbog klimatskih promjena, ali i raspravljali o tzv. “klimatskoj pravdi” te odnosu razvijenih i zemlja u razvoju s obzirom na njihov doprinos klimatskim promjenama.

Projekt zajednički provode Mreža udruga Zagor s partnerskim školama, LAG-om Zagorje - Sutla, Zelenom akcijom / FoE Croatia i Krapinsko-zagorskom županijom.

Školski koordinator programa:

Tajana Sedak Benčić, prof.